Loading
HAKKINDA
HAKKINDA
Serkan Gülelçin
Ajans Başkanı

HOŞGELDİNİZ

12 yılı geride bıraktık.

İlk günden bugüne, Türkiyemizin ekonomik yükünü omuzlarında taşıyan küçük ve orta ölçekli işletmelerin reklam iletişim ihtiyaçlarının ne kadar önemli olduğunu gördük. Az sayıda yerel veya uluslararası ajansın sadece gücü yeten markalara doğru ve etkin bir hizmet verme şansı bulabildiğini üzülerek izliyoruz. Bu bir kırılma noktasıysa altında kalan binlerce işletmenin hatta uluslararası markaların Türkiye'deki mütevazi ofislerinin kendilerine hizmet sunabilecek bir ekip bulmakta ne kadar zorlandığını farkettik.

Geçtiğimiz yıllar bize gösterdi ki yanılmamışız.

Zorlu koşullara ve rekabete rağmen pazarlamasına bütçe ayırmaya çalışan, ilgilenmesi gereken günlük işlerini terkedip bizlerle sabahlayarak mesai yapan yönetici dostlarımız… Hemen her konuyla ilgilenmek zorunda olduğu halde bizi gerekirse evinde konuk ederek yan yana çalışan işletme sahipleri… Bize bu değerli ve bir o kadar da ağır sorumlulukları layık gördüğünüz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Sizlere mahçup olmamak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. 
 
Geleneksel reklamcılığın iş yapma alışkanlıkları bu yeni çağa ayak uydurmakta zorlanıyor olabilir mi? Reklamverenlerin rekabetle sınırlanmış bütçeleri, bazı reklam iletişim kurumlarının büyük hantal organizasyonlarının işletme giderlerine ödenen maaşlar haline mi geliyor? Bu organizasyonlar kendisine sağlanan kaynakların karşılığında reklamverenlerin beklentilerini karşılayacak fayda üreten hizmetler sunabiliyor mu? Bu soruların cevabını vermek kolay değil. Yaşadığımız deneyimler cevapları bulmakta bize yardımcı oluyor ama en önemlisi ilk günden bugüne bu soruları kendimize sorma ve doğrusuyla yanıtlama cesaretini hiç kaybetmedik. 

Konsepto hep fayda üretmeye odaklandı.

Bunu başarabilmek için daima kendi seçimleri olan, görev tamamlamayı değil başarıyı hedefleyen, mesaisi bitince hayatı dinleyerek, okuyarak, izleyerek geçiren değerli çalışma arkadaşlarıyla çalıştı. Her bir müşterisini çok iyi tanıyan, kağıt üzerinde birer rakam olarak görmeyen, işbirliğini uzun yıllar süren bir dostluğa çevirmeyi başarabilen bir ajans oldu. Biz işimizi daima iyi yapmaya çalışıyoruz ama sizlere sunduğumuz en önemli değer; ben ve değerli çalışma arkadaşlarımın, hatta daha önce bizlerle çalışmış pek değerli arkadaşlarımızın emeği ve özeni ile ortaya çıkmış, işbaşı yaptığımız günlerden bugüne kadar bizimle birlikte olmayı seçen onlarca müşterimizin katkısıyla büyümüş ve büyümeye devam eden bu şirket kültürüdür. 

Yolumuzun bir gün sizlerle de kesişmesini dilerim. Bu uzun yazıya zaman ayırdığınız için teşekkürler.

NE DEDİLER

SİZİN İÇİN BİZİ ONLARA SORDUK SİZE BÖYLE ANLATTILAR

Ümit Özaydın
Ümit Özaydın
Dragoman

Dragoman Türkiyede ilk 500 içindeki şirketlerle çalışan seçkin bir çeviri ajansı. İşi iletişim olan bir markamız var. Bu yüzden iletişim bizim için her zaman çok önemli. Konsepto beklentilerimizi karşılamak konusunda son derece profesyonel hizmetler sunarken, orta ölçekli bir işletmenin koşulları için gerekli hassasiyeti göstermeyi ihmal etmiyor. Uzun zamandır devam eden işbirliğimizin daha nice yıllar boyunca sürmesini diliyorum.

Baha Güler
Baha Güler
McAfee Türkiye

Şirketimizin hatırı sayılır büyüklükte dijital döküman kütüphanesi mevcut. Ancak tüm bu kaynakların pazara sunulmadan önce iş ortaklarımız ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun şekilde yerelleştirilmesi gerekiyor. Tüm iletişim çalışmalarını yerel ihtiyaçlar ve müşterilere ulaştırma biçimlerini dikkate alarak planladıkları için işe direkt katkıları da çok belirgin.  Kısaca Konsepto aslına sadık kalarak “doğru ve başarılı yerelleştirme” yapabilen az sayıda ajanstan biri, 10 yıla yakın bir süredir süredir beraber çalışmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yeşim Kıyamçiçek
Yeşim Kıyamçiçek
BMR-NEC

Bilişim sektörü beklentileri yüksek ve kesinlikle sürat gerektiren bir sektör. BMR Türkiye pazarlama departmanı olarak başta NEC markası olmak üzere ciddi sorumluluklarımız var. Konsepto'nun bilişim sektöründeki deneyimini ve başarılı çalışmalarını biliyorduk. Bir yılı aşkın süredir beklentilerimize uygun bir memnuniyetle çalışıyoruz. Yerel ve uluslarası ihtiyaçlar için dijital ve geleneksel mecralarda deneyiminden faydalandığımız fakat aynı zamanda beklentilerimizi sabırla dinleyen ve samimiyetle yerine getirmeye çalışan bir ajansımız var. Başarılarının devamını diliyorum.

Sevine Aydemir
Sevine Aydemir
Reuters Türkiye

Eğer uluslararası bir makanın sorumluluğunu taşıyorsanız ve işiniz ulusal bir kampanya büyüklüğünde değilse işiniz çok zor. Aradığımız şey hızlı, uluslararası bir markanın iletişimine ve aradığı iş kalitesine ayak uydurabilecek bir çözüm ortağıydı. Anlık beklentilerimiz kimi zaman çok ciddi kimi zaman ufacık olsa da arkadaşlarımız yardıma koştu. Konsepto bizim için işte bu yüzden çok doğru ve çok önemli bir iş ortağı. Yardımlarınız için tekrar çok teşekkür ediyoruz.

BLOG

08 Temmuz 2018
Kurumsal web sitelerinin üretim süresi bazen sitenin ortalama yaşam süresinin üstüne çıkabiliyor. Yani Türkçesi biz yapıp bitirine kadar site eskiyor. ...
29 Haziran 2018
Mahalledeki en pahalı otomobilin Renault 9 Flash GTX olduğu yıllarda, tuhaf kokulu bir cikletle birlikte satılan oyun kartlarının üzerindeki acayip görünümlü ...
29 Haziran 2018
Genç iletişimcilerden bugünlerde sıklıkla duyduğumuz bir şey var. Ama bizim hiç bütçemiz yok! Toplantılar bu büyülü cümle ile başlar ve devam eder. ...
28 Haziran 2018
Pek çok mesleğin o mesleği yapanla özdeşleşmiş bazı asli görevleri vardır ya. Elektronikte öğrenciysen herkesin bozuk radyosu televizyonu senden sorulur. ...